Nasza kancelaria frankowa w Poznaniu zajmuje się problemami frankowiczów. Posiadamy doświadczenie w sprawach frankowych i zdobyliśmy dużo orzeczeń, które skutecznie potwierdziły wadliwość umów kredytowych. Naszych prawników cechuje duże zaangażowanie w sprawy dotyczące kredytów CHF, indywidualne podjęcie do każdego klienta a także rzetelność w przygotowywaniu dokumentacji. 

Jakie zagadnienia wyjaśniają prawnicy z kancelarii frankowej w Poznaniu?

Jest wiele różnych kwestii, które wymagają wyjaśnienia, na przykład różnic między kredytem denominowanym oraz indeksowanym odnośnie franka szwajcarskiego. Nasi prawnicy dokładnie tłumaczą o co chodzi z nieprawidłowościami bankowymi które wiążą się z ustalaniem przez banki kursu CHF. Już podczas konsultacji prawnik z naszej kancelarii frankowej w Poznaniu dokładnie omówi jakie roszczenia należą się danemu klientowi i w jakiej wysokości.

Prawnik przygotowuje klienta do złożenia pozwu do sądu przeciwko bankowi, naświetla takie zagadnienia jak: czas trwania procesu, koszt, strategia działania prawnika, możliwość wygranej oraz czy dłuższe czekanie z pozwem ma sens.Tylko ze skutecznym i doświadczonym prawnikiem w sprawach frankowych uda się przeprowadzić proces sądowy który zakończy się sukcesem i odzyskaniem niesłusznie pobranych pieniędzy.

Jakie błędy zawierają umowy kredytowe we frankach szwajcarskich – podpowiada prawnik frankowy w Poznaniu

Czy klauzule abuzywne obejmują każdego kto zaciągnął kredyt w CHF? Klauzule niedozwolone są związane jedynie z konsumentami, a dokładnie oznacza to, że kredyt nie był zaciągnięty na potrzeby dotyczące działalności gospodarczej. Są dwa rozwiązania minimalizujące skutki takich klauzul. A mianowicie unieważnienie umowy frankowej i odfrankowienie kredytu.

Która metoda jest częściej stosowana przez naszych prawników frankowych w Poznaniu?

Kancelaria frankowa w PoznaniuNajlepszy skutek przynosi unieważnienie umowy kredytowej zaciągniętej we frankach szwajcarskich. Dlaczego? Ponieważ orzeczenie sądu o jej unieważnieniu potwierdza, że nigdy nie doszło do jej zawarcia z bankiem. A to skutkuje tym, że obie strony umowy frankowej muszą sobie nawzajem zwrócić zobowiązania finansowe. Ale bez odsetek, ubezpieczenia, prowizji itd.

Nasz prawnik w kancelarii frankowej w Poznaniu wyjaśni na czym polega odfrankowienie kredytu? To inaczej usunięcie z umowy kredytowej we frankach klauzuli waloryzacyjnej. Orzeczenie sądu, potwierdza ważność zawartej umowy frankowej, jednak jest ona traktowana w taki sposób jakby nie posiadała tej klauzuli. A dokładniej, chodzi o to, że zaciągnięty kredyt CHF jest przekształcony na kredyt złotowy z oprocentowaniem Libor i marżą. Efektem odfrankowienia kredytu jest znaczne zmniejszenie kwoty do jego spłaty. Ponadto kredytobiorca ma prawo ubiegać się od banku wypłaty nadpłaty jaka powstała po odfrankowieniu a także zmniejszenie wartości rat, które pozostały jeszcze do spłacenia.

Czy zawsze konieczne jest wytoczenie sprawy sądowej, aby odzyskać swoje roszczenia od banku?  

Niestety tak, banki nie chcą dobrowolnie ponosić konsekwencji klauzul abuzywnych które zawarli w umowach kredytowych we frankach szwajcarskich. Nie ma także konkretnej ustawy, która regulowałaby całościowo obecną sytuację kredytobiorców CHF. Konsultując się z prawnikiem kancelarii frankowej w Poznaniu wielu naszych klientów jest zainteresowanych tym, kto zajmuje się wyliczaniem roszczeń od banku? Takie wyliczenia wymagają znajomości prawa bankowego i zajmują się tym nasi ekonomiści. Poprawność takich działań jest kontrolowana przez biegłego sądowego.

Jak wygląda procedura sądowa przeciwko nieuczciwemu bankowi?

Podczas pierwszej wizyty w naszej kancelarii frankowej w Poznaniu, prawnik skupia się na analizie dostarczonej przez frankowicza dokumentacji. Sprawdza zapisy widniejące w umowie kredytowej CHF i potwierdza czy zawiera ona klauzule niedozwolone. Po stwierdzeniu ich obecności w umowie frankowej, przedstawia klientowi strategię działania oraz jakie korzyści może osiągnąć wchodząc na drogę sądową. Klient uzyskuje z banku, który udzielił kredytu całą historię spłaty kredytu zaciągniętego we frankach. Współpracujemy z doświadczonymi ekonomistami, którzy na podstawie otrzymanej dokumentacji dokonują dokładnych wyliczeń sum jakie są należne danemu kredytobiorcy.

Czy od razu sprawa sądowa? Mamy doświadczenie w prowadzeniu takich postępowań, dlatego rozpoczynamy od złożenia reklamacji do banku z wezwaniem do zapłaty udokumentowanych roszczeń. Podpisując umowę z naszą kancelarią frankową w Poznaniu, stajemy się pełnomocnikiem klienta, więc wszystkie sprawy załatwiamy w jego imieniu bez konieczności jego osobistego udziału. Bank jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na reklamację, która z reguły jest negatywna. Kolejnym krokiem jest złożenie pozwu w sądzie.

Nasz prawnik stawia się na każdą rozprawę, przedstawia dowody, dba o interesy klienta i wygrywa na jego korzyść duże kwoty pieniędzy. Mamy sukcesy przy uzyskiwaniu dla naszych klientów wyroków sądowych orzekających unieważnienie umowy kredytowej frankowej lub odfrankowienie kredytu. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji, dochodź swoich praw wspierając się wiedzą zawodową naszych prawników!