Lombard Warszawa: Niekiedy potencjalnie jesteśmy zainteresowani skorzystaniem z usług lombardu, jednak nie do końca wiemy, co możemy tam zanieść, a także jak wygląda proces związany z uzyskaniem pieniędzy w takich lokalizacjach. Lombard Warszawa – wbrew pozorom nie jest to skomplikowana kwestia – warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami.

Na czym polega sprzedaż w lombardzie? Jakie przedmioty materialne możemy tam zastawić? Kiedy instytucja nie przyjmie od nas zastawu? Jakie zalety i wady zastawu w lombardzie możemy wyróżnić? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Sprzedaż w lombardzie – na czym polega?

Klienci bardzo często używają określenia sprzedaży w stosunku do lombardu, co nie do końca jest jednak właściwe. Dlaczego? Okazuje się, że powód jest stosunkowo prosty. W tego typu placówkach jesteśmy w stanie bowiem jedynie zastawić przedmioty. Jest to ograniczenie prawa rzeczowego ustanowione na rzecz wierzyciela do czasu, w którym zobowiązania zostaną uregulowane. W zdecydowanej większości przypadków okres ten wynosi jeden miesiąc. Po upływie tego terminu uregulowania zastawione przedmioty przepadają, a dokładnie stają się własnością danego lombardu.

Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że w lombardach za zastaw rzeczy otrzymujemy gotówkę- przelewy na konta bankowe nie są możliwe, o czym nie powinniśmy zapominać. Jeśli nigdy wcześniej nie decydowaliśmy się na tego typu usługi, to w tym miejscu warto zdawać sobie sprawę z tego, że przedmiotem zastawu z reguły jest mienie ruchome. Zastawiane są cenne przedmioty, wśród których najczęściej wyróżnia się biżuterię, złoto, sprzęt RTV, sprzęt AGD, zegarki, dzieła sztuki, wyposażenie wojskowe. W lombardach uzyskanie pieniędzy nazywane jest pożyczką pod zastaw- nie można jednak tego porównywać do chwilówek i innych produktów pozabankowych. 

Jakie przedmioty materialne możemy zastawić w lombardzie?

Lombard WarszawaW lombardach zastawić można naprawdę wiele przedmiotów, jednak konieczne jest spełnienie jednego warunku – powinny posiadać wartość materialną. W tym miejscu należy podkreślić, że lombard Warszawa nie jest zobowiązany do tego, aby przyjąć nasz przedmiot- niekiedy musimy pogodzić się z tym, że decyzja jest negatywna. Nie zmienia to jednak faktu, że możemy wybrać się do innej placówki – być może przywiezione przez nas mienie ruchome zostanie przyjęte.

Co jednak możemy zastawić w tytułowych instytucjach? Wśród najczęściej pojawiających się przedmiotów wyróżnić można: platynę, złoto, srebro, tablety, laptopy, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, elektronarzędzia, dzieła sztuki, obrazy, sprzęt wędkarski, sprzęt sportowy, sprzęt militarny, akcje, obligacje. Warto wspomnieć również o biżuterii, zegarkach, sprzęcie grającym, sprzęcie RTV i AGD, skuterach, rowerach i antykach. Ochoczo przyjmowane są zabytkowe kolekcje i różnorodne papiery wartościowe. Niektóre lombardy biorą pod zastaw nawet nieruchomości i samochody.

Kiedy lombard nie przyjmie od nas zastawu?

Pomimo tego, że w zdecydowanej większości przypadków lombard Warszawa przyjmie od nas zastawiany przedmiot, to jednak zdarzają się sytuacje, w których do transakcji nie dojdzie. Jednym z najczęstszych powodów rezygnacji są nieakceptowalne i poważne uszkodzenia, m.in. porysowanie ekranu. Dodatkowo wiele lombardów to niewielkich rozmiarów lokale- właściciele nie są w stanie umieścić wewnątrz przedmiotów o dużych gabarytach, do których zaliczyć możemy chociażby lodówkę i pralkę.

Dodatkowo lombardy niezbyt chętnie biorą pod zastaw ubrania- nawet jeśli są kosztowne. W skrajnych przypadkach zastawiane jest futro lub suknia ślubna pochodząca od projektanta, w praktyce jednak do tego typu incydentów dochodzi stosunkowo rzadko. Nie liczmy także na to, że zastawimy meble. Nie jest ważny ich stan, a nawet fakt, że są zabytkowe lub nowoczesne.

Jakie zalety i wady zastawu w lombardzie możemy wyróżnić?

Nie da się ukryć, że lombard Warszawa to doskonałe miejsce, w którym możemy uzyskać część pieniędzy na bieżące zobowiązania. Zanim jednak zdecydujemy się na to, że skorzystamy z takich usług, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na zalety i wady tego rozwiązania. Dzięki temu uświadomimy sobie czy zastawienie drogocennego mienia będzie dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań, co w tym przypadku ma kluczowe znaczenie.

Na początku warto wspomnieć o kilku zaletach. Przede wszystkim po oddaniu przedmiotu pod zastaw i podpisaniu umowy otrzymamy gotówkę natychmiast do ręki. Cały proces związany z zastawianiem przedmiotów zajmuje stosunkowo niewiele czasu. W razie potrzeby możliwe jest odroczenie terminu spłaty zobowiązania. Co godne podkreślenia, właściciele nie sprawdzają rejestrów dłużników, a tego typu placówki są ogólnodostępne i z reguły otwarte nawet 6 dni w tygodniu. Niestety otrzymamy środki w takiej kwocie, na jaką dany lombard wyceni przedmiot zastawu. Nie możemy również zapominać o dość wysokim oprocentowaniu, co wiąże się z dużymi kosztami.