Przeprowadzka – jak się za to zabrać? Każdy kto kiedyś przeżył przeprowadzkę, wie jak problematyczne i kłopotliwe potrafią one być. Bez odpowiedniego przygotowania i odpowiedniej wiedzy może okazać się, że nasza przeprowadzka będzie jedną wielką klapą. W internecie można znaleźć mnóstwo filmów pokazujących nieudane przeprowadzki, w których to albo towar, albo sam środek transportu którym był on przewożony mocno ucierpiały. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć na co zwracać uwagę zabierając się za przeprowadzkę aby uniknąć podobnych sytuacji. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Sprawy logistyczne w przypadku przeprowadzek

Tak jak wspominaliśmy w tytule, odpowiednia logistyka i transport to połowa sukcesu. Mamy tutaj na myśli nie tyle to co samo znalezienie najlepszego dla nas środka transportu, co dokładne zaplanowanie wszystkich kwestii i ułożenie wszystkiego według planu. Jest to niezbędne jeśli chcemy aby nasza przeprowadzka przebiegła w miarę sprawnie i bezproblemowo. Obecnie istnieje wiele firm zajmujących się przeprowadzkami profesjonalnie co może znacząco ułatwić nam cały proces przeprowadzki. Jeśli tylko jesteśmy w stanie to warto skorzystać z usług takiej firmy. Bez problemu znajdziemy ich wiele w internecie czy nawet w tradycyjnych miejscach reklamowych.

Firma taka zajmie się za nas wszystkimi najważniejszymi sprawami począwszy od samego odpowiedniego załadunku towaru, a kończąc na bezproblemowym i bezpiecznym dowiezieniu go we wskazane miejsce. Odpada nam w tym przypadku cała kwestia transportu wszystkich mebli i dużych przedmiotów, która mogłaby być dla nas problematyczna. Jest to tym bardziej trafne rozwiązanie, jeśli nasze nowe miejsce zamieszkania bądź pracy jest w miejscu oddalonym o kilkaset kilometrów od obecnego. Wtedy nawet jeśli chcielibyśmy zabrać się za wszystko samemu to jest to zwyczajnie nieopłacalne, ponieważ raczej nie spakujemy wszystkiego do małego samochodu osobowego czy busa na jeden raz. Musimy wykonać więc kilka kursów, a koszt paliwa znacząco przewyższy koszt wynajęcia profesjonalnej firmy od przeprowadzek która przedstawi swój samochód ciężarowy i przetransportuje cały nasz dobytek za jednym kursem.

Jeśli chcemy zabrać się za przeprowadzkę samemu

transport przeprowadzki
transport przeprowadzki

Tak jak wspominaliśmy wyżej, najwygodniejszym i najprostszym sposobem na przeprowadzkę jest wynajęcie do tego firmy zajmującej się przeprowadzkami, która zajmie się za nas wszystkimi najważniejszymi sprawami. Jeśli jednak mimo wszystko zdecydujemy się wziąć sprawy we własne ręce, musimy zdobyć odpowiednią wiedzę jak przetransportować cały towar bezpiecznie. Począwszy od odpowiedniego załadowania go w przestrzeni ładunkowej samochodu, kończąc na bezpiecznym transporcie, aby nie został on uszkodzony.

Koniecznym wydaje się posiadanie przynajmniej samochodu typu kombi, z mniejszymi może być ciężko z załadunkiem przykładowo szafy. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości jakie daje bus, bądź samochód większy niż osobowy. Mamy wtedy o wiele większe możliwości ułożenia samego towaru w przestrzeni ładunkowej niż w prostym samochodzie osobowym. Rozwiązanie to niestety staje się kompletnie nieopłacalne, jeśli nasze nowe miejsce firmy bądź zamieszkania jest oddalone o kilkaset kilometrów od obecnego. Raczej nie załadujemy wszystkich mebli i przedmiotów do samochodu osobowego czy busa, więc czekać nas będzie kilka kursów. Koszty paliwa znacząco przewyższają wtedy wynajęcie profesjonalnej firmy do przeprowadzek, więc rozwiązanie to staje się bez sensu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę

przeprowadzki Wrocław
przeprowadzki Wrocław – Krasnal

Tak jak wspominaliśmy wyżej, w przypadku przeprowadzki własnym samochodem, jest to opłacalne jedynie jeśli dzieli nas niewielka odległość pomiędzy starym, a nowym miejscem zamieszkania bądź pracy. W przypadku większych odległości koszty paliwa znacząco przewyższają koszty wynajęcia firmy zajmującej się przeprowadzkami, która podstawi pod nasz dom własny samochód ciężarowy, który weźmie cały nasz towar za jednym razem. Jeśli jednak nie mamy daleko i zdecydowaliśmy, że sami wszystko przewieziemy, to warto zainwestować w dobre pasy i uprzęże do przewozu towarów. Są one niezbędne jeśli nie chcemy uszkodzić w trakcie jazdy zarówno samego pojazdu, jak i przewożonych przedmiotów. Obecnie są one dostępne w każdym markecie budowlanym czy motoryzacyjnym. Pamiętajmy również, aby przy pakowaniu samochodu wszystkie meble ustawiać jak najbliżej siebie, aby pozostało jak najmniej wolnej przestrzeni. Zabezpieczy to nasz towar przed nieplanowanym poruszaniem się w trakcie transportu, a co za tym idzie przez jego uszkodzeniem.

Podsumowując, przeprowadzki potrafią być kłopotliwe i problematyczne i warto wiedzieć jak się za to zabrać. Tak jak wspominaliśmy warto wynająć do tego firmę zajmującą się przeprowadzkami, która zajmie się wszystkim za nas. Jeśli jednak zdecydowaliśmy zająć się transportem samemu, to warto zainwestować w dobre pasy transportowe które skutecznie unieruchomić nasz towar w czasie transportu i zapobiegają uszkodzeniom zarówno samemu przewożonemu ładunkowi, jak i pojazdowi, którym go przewozimy.