Kredyty hipoteczne w Szczecinie cieszą się popularnością wśród Polaków od wielu lat. Dzieje się tak głównie dlatego, że dzięki takim produktom bankowym jesteśmy w stanie pozyskać środki potrzebne na budowę domu lub zakup mieszkania. W poniższym artykule wyjaśnimy dokładnie, czym jest kredyt hipoteczny i jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać tego typu finansowanie. Zapraszamy do uważnego przeczytania.

Kredyt hipoteczny Szczecin – najważniejsze informacje

Obecnie ceny mieszkań i domów stoją na bardzo wysokim poziomie. Dla zdecydowanej większości ludzi zakup nowego domu lub mieszkania za własne środki jest całkowicie niemożliwy. Dlatego w Szczecinie jest tak duży popyt na kredyty mieszkaniowe https://pawelrzepecki.pl/kredyty-hipoteczne-szczecin/. Instytucje bankowe widzą ogromne zapotrzebowanie na kredyty hipoteczne, oferując swoim klientom różnorodne oferty.

Musimy jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na obstawianie, spełnionych jest wiele różnych warunków. Mówimy tutaj konkretnie o konieczności zgromadzenia kapitału własnego i dostarczenia wielu niezbędnych dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów. Decyzja o kredycie hipotecznym to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu, dlatego należy do niej podejść mądrze i rozważnie. W przeciwnym razie możemy nie być w stanie zapłacić w ratach lub bank może odmówić nam udzielenia finansowania z powodu niewystarczającego kredytu.

Penetracja kredytów hipotecznych szybko rośnie

Zdecydowanej większości ludzi po prostu nie stać na zakup domu z własnych oszczędności. Mimo, że zgromadziliśmy wieloletnie oszczędności, często wystarczają one tylko na pokrycie własnych składek, które są wymagane do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Statystyki wyraźnie pokazują, że kredyty hipoteczne od lat cieszą się dużą popularnością.

Kredyty hipoteczne w Szczecinie
Kredyty hipoteczne w Szczecinie

Według AMRON-SARFiN w 2019 roku było to blisko 250 tys. Hipoteka. Ponadto łączna kwota udzielonych zobowiązań finansowych przekracza 62 mld zł. W porównaniu do 2018 roku wzrost o 6%, łączna wartość wszystkich zobowiązań udzielonych w 2019 roku wzrosła o 16%. Rosnąca popularność kredytów hipotecznych to stały trend.

Z kolei wzrost kredytów ogółem świadczy o wykładniczym wzroście cen nieruchomości pod wpływem silnego popytu. Ceny domów wzrosły w 2019 r. o ponad 12%, podał Narodowy Bank Polski. Mimo rosnących cen i niezaprzeczalnych trudności związanych z ubieganiem się o kredyt hipoteczny, ta forma finansowania wciąż zyskuje na znaczeniu, ponieważ Polacy poszukują form finansowania, które pozwolą im na zakup własnych „czterech kątów”.

Hipoteka w Szczecinie

Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, Szczecin to miasto, w którym działają prawie wszystkie najpopularniejsze polskie instytucje bankowe. Nie powinno być więc trudno znaleźć bank, który może udzielić nam kredytu hipotecznego na atrakcyjnych warunkach. W stolicy Pomorza Zachodniego bez problemu znajdziemy bank, który może udzielić nam kredytu odpowiadającego naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Jakie są wymagania, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

Aby uzyskać kredyt hipoteczny należy oczywiście pamiętać, że bank stawia nam wiele warunków, które muszą być spełnione. Agencja przeprowadza pełną analizę naszej zdolności kredytowej przed wydaniem decyzji kredytowej. To standardowa procedura sprawdzania, czy dany potencjalny kredytobiorca jest w stanie spłacać swoje zobowiązania finansowe. Analizując zdolność kredytową banki skupiają się głównie na:

  • Historia kredytowa wnioskodawcy – w tym celu rośnie weryfikacja baz dłużników takich jak Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Długów, Krajowy Rejestr Dłużników ERiF itp.;
  • Rodzaj zatrudnienia – Wynagradzane są osoby z umową o pracę na czas nieokreślony. Osoby zatrudnione na podstawie umów o dzieło lub umów upoważnionych mogą mieć trudności z uzyskaniem pozytywnej decyzji kredytowej;
  • Miesięczny Dochód – tym większa szansa na otrzymanie pożyczki.

Jakie dokumenty są wymagane, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny?

Osoby chcące ubiegać się o kredyt hipoteczny muszą pamiętać o zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów. To jest o:

  • tytuł własności działki, na której budowany jest dom,
  • aktualny wypis z księgi wieczystej dla działki (powinien być wystawiony nie później niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku),
  • wypis z księgi wieczystej potwierdzający, że dana działka ma status działki budowlanej,
  • ustalanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu,
    pozwolenie na budowę,
  • budynek z bali,
  • kosztorysy inwestycyjne,
  • projekt.