Produkty marki Apple cieszą się niegasnącą popularnością. Trudno się temu dziwić, gdyż telefony czy zegarki tej marki nie tylko cechują się nowoczesnym designem, ale przede wszystkim niezawodnością. Inwestując w Apple Watch można spodziewać się jego doskonałej funkcjonalności. Jak jednak z każdym rodzajem elektroniki, również i ten ulega niekiedy uszkodzeniu. Na urazy mechaniczne jest narażony przede wszystkim wyświetlacz, który może się zarysować lub nawet stłuc podczas wykonywania codziennych czynności. W tym poradniku dowiesz się gdzie może odbyć się wymiana wyświetlacza Apple Watch. Czy w tym celu warto udać się do autoryzowanego salonu marki?

Apple Watch – co to takiego?

Apple Watch to autorski smartwatch firmy Apple, który na rodzimym rynku pojawił się w październiku 2015 roku. Z uwagi na wzmożone zainteresowanie tego typu produktami, marka postanowiła stworzyć kilka rodzajów własnego smartwatcha. W ofercie producenta można więc znaleźć modele aluminiowe, dedykowane przede wszystkim sportowcom czy złote, stworzone dla osób uwielbiających eleganckie i jednocześnie funkcjonalne dodatki. Apple stara się proponować klientom coraz lepsze i nowocześniejsze rozwiązania. W związku z tym niedługo po premierze pierwszego Apple Watcha w ofercie pojawiła się nowa generacja tego rodzaju sprzętu. Apple Watch Series 2 to urządzenia znacznie odporniejsze na uszkodzenia, gwarantujące przy okazji zabezpieczenie na wypadek zalania czy spadku z dużej wysokości. Zegarki od Apple nowej generacji są dość podobne do tych wcześniejszych. To co je odróżnia to mnogość programów, umożliwiających na bardziej intensywną eksploatację urządzenia. Zegarki Apple gwarantują pełną integrację z innymi sprzętami tej marki, dzięki czemu mogą stanowić doskonałego asystenta podczas wykonywania codziennych czynności. Należy w tym miejscu zaznaczyć również, iż Apple Watch nie współpracuje z urządzeniami opartymi na oprogramowaniu innymi niż IOS. Jak widać, urządzenia od marki Apple są niezwykle funkcjonalne. Może jednak zdarzyć się, iż wymiana wyświetlacza Apple Watch może okazać się konieczna, w przypadku intensywnego użytkowania. Dlaczego wybór salonu branżowego nie zawsze może okazać się dobrym rozwiązaniem?

Wymiana wyświetlacza Apple Watch – tylko w salonie?

Produkty marki Apple są możliwe do kupienia w punktach firmowych. Miejsca tego typu prowadzą także serwis urządzeń firmy Apple. Korzystając z profesjonalnej wiedzy i doświadczenia pracowników salonu można liczyć na to, że sprzęt zostanie naprawiony w sposób zgodny ze standardami narzuconymi przez markę. Nie inaczej dzieje się w przypadku wymiany wyświetlacza Apple Watch, Iphone czy przy zakupie nowej baterii do urządzenia. Warto jednak zaznaczyć, iż to rozwiązanie nie zawsze okazuje się korzystne dla właściciela sprzętu marki Apple. Z czego to wynika? Usługi oferowane w renomowanych salonach Apple są wykonywane w sposób fachowy i profesjonalny. Pracownik nie tylko pomaga klientowi wskazać sprzęt o najlepszych parametrach, ale również gwarantuje mu bezpieczny i skuteczny serwis zegarka, laptopa czy też komputera. Należy jednak mieć na względzie, iż koszt realizacji usług w autoryzowanym salonie z reguły jest znacznie wyższy, niż w przypadku tradycyjnych punktów serwisowych. Osoby nie posiadające dostatecznej ilości gotówki mogą więc narazić się na znaczny koszt naprawy urządzenia Apple. Warto wiedzieć, iż wymiana wyświetlacza Apple Watch może odbyć się nie tylko w punkcie firmowym. Czasami warto udać się do profesjonalnego serwisu urządzeń elektronicznych, celem naprawy swojego zegarka.

Usługi serwisowe marki Apple

Z uwagi na wzmożone zainteresowanie kupowaniem i użytkowaniem urządzeń marki Apple, coraz więcej punktów serwisowych oferuje klientom możliwość naprawy sprzętu tej marki. Obok Samsunga czy LG, również urządzenia od Apple mogą zostać naprawione w sposób skuteczny. Wymiana wyświetlacza Apple Watch w serwisie ogólnym z pewnością okaże się znacznie tańsza, niż w przypadku odwiedzin w oficjalnym salonie marki. Czy to rozwiązanie gwarantuje jedynie pozytywy? Tak jak w przypadku wyboru każdego wariantu, również naprawa sprzętu w nie autoryzowanym punkcie niesie za sobą pewne ryzyko. Jak sprawa wygląda w przypadku produktów marki Apple? Główną wadą skorzystania z tego rozwiązania jest możliwość zniszczenia sprzętu. Jeśli dany serwis nie ma odpowiedniej renomy to może zatrudniać niekompetentnych pracowników. Wówczas wymiana wyświetlacza Apple Watch nie tylko potrwa znacznie dłużej, ale również może skończyć się porażką, a co za tym idzie – stratą finansową. Z tego powodu, w przypadku zdecydowania się na usługi serwisowe punktu ogólnego, należy wybrać firmę o dobrych opiniach wśród użytkowników marki Apple. Jeśli dane miejsce oferuje klientowi odpowiedni sprzęt, a także wykwalifikowanych pracowników to naprawa z pewnością odbędzie się pomyślnie. Warto też wspomnieć, iż użytkownik smartwatcha od Apple zaoszczędzi nieco więcej pieniędzy, oddając zegarek do naprawy w nie autoryzowanym salonie.