Aby zainstalować zestaw huśtawkowy na placu zabaw, należy najpierw uczynić ten obszar bezpiecznym. Wybierając odpowiednie miejsce na plac zabaw, zakotwiczając sprzęt do podłoża i wybierając bezpieczne materiały nawierzchniowe, sprawisz, że teren będzie przyjazny dzieciom. Przygotowanie podwórka na zestaw huśtawkowy wymaga wielu kroków. Wybierz odpowiednią lokalizację, która jest bezpieczna dla dzieci.

Wyrównaj podwórko, aby zestaw huśtawkowy mógł być bezpiecznie zainstalowany. Wybierz bezpieczny materiał na podłoże wokół huśtawki. Zakotwicz zestaw do podłoża. Ustawienie zestawu huśtawkowego to o wiele więcej niż tylko złożenie go w całość. Tutaj przyjrzymy się, jak można wybrać idealną przestrzeń na podwórku, określić, jaki typ zestawu huśtawkowego będzie pasował i zbadać wytyczne dotyczące bezpieczeństwa związane z instalacją zestawu huśtawkowego. Dodatkowo przeprowadzimy Cię przez proces wyrównywania podwórka i wyboru odpowiedniego materiału zabezpieczającego dla miejsca zabaw Twoich dzieci.

Zmierz swoje podwórko

Pierwszym krokiem do przygotowania Twojego podwórka na zestaw huśtawkowy jest upewnienie się, że masz na niego miejsce. Kiedy zaczynasz od pomiaru granic swojego podwórka, masz okazję wybrać zestaw, który będzie pasować idealnie. Musisz mieć wystarczająco dużo miejsca wokół huśtawki.  Obszar bezpośrednio przed i za huśtawką powinien być dwa razy dłuższy niż wysokość huśtawki. Wysokość, o której tutaj mowa, to wysokość od ziemi do belki podtrzymującej huśtawki. Podwój tę wartość i oblicz, jak duży obszar do zabawy będzie potrzebny dla Twojego zestawu huśtawek. Po ustaleniu, ile miejsca masz do dyspozycji, możesz wybrać zestaw huśtawkowy. Niezależnie od tego, jaki materiał lub opcje aktywności wybierzesz, pamiętaj o wymiarach (i wymiarach obszaru zabawy, który trzeba będzie zainstalować), gdy przejdziesz do wyboru miejsca, w którym go umieścisz. Wybór lokalizacji dla zestawu huśtawkowego to coś więcej niż tylko wybór wystarczająco dużej przestrzeni. Podczas gdy posiadanie wystarczającej ilości miejsca na zestaw huśtawkowy i obszar gry wokół niego jest najważniejsze, są też inne rzeczy do rozważenia. Należy upewnić się, że obszar nad zestawem huśtawkowym jest całkowicie wolny od wszystkiego, co mogłoby okazać się niebezpieczne. Nie umieszczaj zestawu huśtawkowego bezpośrednio pod dachem lub nawisem ganku. Unikaj umieszczania go bezpośrednio pod drzewem, aby uniknąć potencjalnych obrażeń spowodowanych przez gałęzie i konary. Linie energetyczne powinny znajdować się z dala od obszaru bezpieczeństwa wokół zestawu huśtawkowego, a inne dekoracje podwórka (takie jak światła ogrodowe) powinny być usunięte z obszaru bezpośrednio nad i wokół zestawu huśtawkowego. Większość podwórka nie są idealnie równa, więc będziesz musiał wyczyścić przestrzeń i wykonać poziomowanie, jeśli chcesz najbezpieczniejszą instalację z odpowiednimi punktami kotwiczenia. Oto kilka narzędzi, które będą potrzebne do wyrównania obszaru gry dla zestawu huśtawkowego: drewniane paliki, sznurek, poziomica stolarska, łopata. Poziomowanie nie jest zbyt skomplikowanym procesem i możesz być w stanie wykonać większość pracy dość szybko, w zależności od obszaru, który poziomujesz. Należy również pamiętać, że należy unikać poziomowania obszaru w okresie, w którym może padać deszcz. Jeśli spodziewasz się, że proces ten zajmie Ci więcej niż kilka dni, być może będziesz musiał zaopatrzyć się w plandekę lub inne przykrycie ochronne dla tego obszaru.

Bezpieczna zabawa

Kiedy wiesz dokładnie, gdzie masz zamiar ustawić zestaw huśtawkowy – możesz oddzielić ten obszar przy pomocy palików i sznurka. Należy jednak pamiętać, że nie chodzi tylko o wyrównanie terenu pod samą huśtawkę. Należy również zmierzyć głębokość placu zabaw. Każdy rodzaj materiału zabezpieczającego ma określone wymagania dotyczące głębokości. Są one również uzależnione od wielkości zestawu huśtawkowego. Po rozciągnięciu sznurka  między palikami, użyj poziomu stolarskiego na każdym sznurku. Poziom stolarski to standardowe narzędzie, które wykorzystuje pęcherzyk zawieszony w cieczy (często zielonej), aby pokazać, czy powierzchnia jest nierówna. Używając poziomicy stolarskiej, należy upewnić się, że narzędzie jest płasko przytrzymywane przy sznurku. Pęcherzyk będzie się poruszał wzdłuż górnej krawędzi kapsułki z płynem. Jeśli pęcherzyk znajduje się bezpiecznie w środku kapsułki, unosząc się nad środkowym znakiem, wtedy sznurek jest wypoziomowany. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał wyregulować sznurek, aż będzie równy. Upewnij się, że sznurek jest na ziemi w najwyższym punkcie , dzięki czemu można określić, ile głębokości trzeba będzie wykopać. Wyreguluj sznurek przymocowany do palików, aż wszystkie z nich będą na poziomie. To jest trudny proces. Nie zniechęcaj się, jeśli zajmie Ci to dłuższy czas, aby uzyskać poziom idealny. Jest to niezbędne dla bezpieczeństwa Twoich dzieci i instalacji zestawu huśtawkowego. Po upewnieniu się, że sznurek rozciągający się między palikami jest na poziomie, czas przejść do usuwania brudu i trawy. Teraz wystarczy już tylko użyć kotwic i przytwierdzić sprzęty do podłoża.