Wieczór kawalerski to nie jest może staropolska tradycja, ale na pewno jest to zazwyczaj, który na stałe zadomowił się w naszej kulturze i raczej, spodziewać się możemy, że szybko się ta sytuacja nie zmieni. Zwyczajowo wieczór kawalerski jest organizowany przez osobę, która jest wytypowana na przyszłego świadka pana młodego. Na świadku spoczywa tak naprawdę dość trudny obowiązek, ponieważ oczywiście ślub jest najważniejszym elementem życia człowieka, ale wieczór kawalerski, jest również uważany za jedno z najważniejszych wydarzeń tej części życia mężczyzny, którą nazywamy stanem kawalerskim.

Termin wieczoru kawalerskiego

Omówimy sobie tutaj kilka spraw, które są związane z organizacją wieczoru kawalerskiego. Można to traktować jako swego rodzaju porady, szczególnie dla osób, które stają pierwszy raz przed tego typu wyzwaniem, bo na przykład też nie mają kogo się w tej materii poradzić. Czasami w różnego rodzaju w grupach przyjaciół, zdarza się taka sytuacja, że ktoś pierwszy będzie się żenił i wówczas, ta jedna z osób wytypowana na świadka staje przed wyzwaniem zorganizowania wieczoru kawalerskiego.

Jak zaplanować wieczór kawalerskiPierwszą sprawą, o której powinniśmy pomyśleć, jest to termin wieczoru kawalerskiego. Zwyczajowo wieczór kawalerski odbywa się tydzień przed ślubem, jednak może się tak zdarzyć, że nie jest to termin optymalny. Jak wiadomo różnego rodzaju, rzeczy mogą się dziać na wieczorze kawalerskim, najczęściej jest on dość mocno zakrapiany alkoholem i różnego rodzaju na przykład uszkodzenia ciała, typu limo pod okiem, może jako pamiątka po takim wieczorze kawalerskim pozostać. Tego typu nawet lekkie obrażenia ciała u świadka lub u pana młodego, mogą spowodować, że ceremonia ślubna, nie będzie przebiegać w wymarzony dla tej osoby sposób, i z tego powodu, najlepiej jest zaplanować wieczór kawalerski nieco wcześniej. Oczywiście nie powinniśmy również z tym terminem przesadzać, ponieważ w wieczorze kawalerskim istotne jest również poczucie nadchodzącej zmiany u osoby, której taki wieczór kawalerski jest poświęcony. Najczęściej różnego rodzaju doradcy (ponieważ są na przykład firmy, które organizują wieczory kawalerskie i w ich organizacji doradzają) sugerują, aby wieczór kawalerski urządzić 3 maksymalnie 2 tygodnie przed ślubem, ponieważ gdyby faktycznie coś na takim wieczorze się wydarzyło, to jest jeszcze czas, aby do ślubu ze wszystkimi takimi perypetiami się uporać.

Atrakcje

Drugą sprawą oczywiście jest to, jakie atrakcje będą czekać, przyszłego pana młodego oraz resztę uczestników na takim wieczorze kawalerskim. Przyjęło się tak naprawdę, że wieczór kawalerski jest to tak naprawdę impreza dość suto zakrapiana alkoholem, na której jest striptiz, a dodatkowo jeszcze zanim tak naprawdę rozpocznie się główny wieczór kawalerski, to najczęściej uczestnicy oddają się różnego rodzaju rozrywkom, na przykład paintballowi lub wyjściu do parku rozrywki i temu podobne. Pierwsze co trzeba zaznaczyć to fakt, że striptiz oraz duża ilość alkoholu, wcale nie jest obligatoryjna. Coraz częściej zdarza się tak, że wieczory kawalerskie są, nazwijmy to, mniej tradycyjne i bardzo często wynika to, chociażby z tego powodu, że żenimy się, będąc w coraz starszymi, więc niekoniecznie nasza wymarzona zabawa w wieku lat 35, będzie taka sama, jak byśmy sobie wymarzyli mając lat 25. Powinniśmy przede wszystkim jednak zwrócić uwagę na to, że takie pewne kluczowe aspekty związane z wieczorem kawalerskim, powinniśmy jednak umówić z panem młodym. Pierwsza sprawa jest to fakt, że na przykład sam pan młody może niekoniecznie chcieć striptizerkę mieć na wieczorze kawalerskim. Lepiej jednak mimo wszystko mieć taką sprawę dogadaną. Jeżeli na przykład zatrudnimy striptizerkę, no to dobrze by było, aby świadomie wyraził na to zgodę sam przyszły pan młody. Co do innych atrakcji, to oczywiście również fajnie by było, gdyby pasowały one Panu młodemu, jednak powinny być to również atrakcje, które będą pasować przynajmniej większości uczestników, ponieważ jeżeli wszyscy będą się dobrze bawić, to wieczór kawalerski możemy zaliczyć do udanych. Jeżeli będzie się bawił dobrze tylko pan młody, a reszta współbiesiadników niespecjalnie, to taki wieczór kawalerski raczej trudno będzie uznać za szczególnie dobrze zaplanowany.

Miejsce

Ostatnią rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć, jest miejsce, w którym będziemy obchodzić wieczór kawalerski. Powiemy sobie tutaj o dwóch głównych koncepcjach i o tym, jakie mają swoje plusy oraz minusy. Pierwsza koncepcja jest taka, że świętujemy relatywnie blisko naszego miejsca zamieszkania, czyli przede wszystkim w kraju, a po drugie w miarę blisko miejsca zamieszkania. Druga opcja jest to na przykład wyjazd za granicę, czyli na przykład szybkie weekendowe wypady do Barcelony, Pragi oraz innych rozrywkowych stolic europejskich. Tak naprawdę ciężko jest powiedzieć, które z tych rozwiązań jest lepsze. Wiele tutaj zależy od tego, w jaki sposób chcemy się bawić oraz od tego, jaki chcemy na taki wieczór kawalerski przeznaczyć budżet. Jest to również ważna sprawa do zaplanowania, czyli ile średnio wydamy na taki wieczór od osoby.