Aby paznokcie u nóg ładnie się prezentowały, a skóra była idealnie gładka i przyjemnie miękka w dotyku, trzeba pamiętać o codziennej pielęgnacji stóp. Dzięki regularnej aplikacji kosmetyków przeznaczonych do nóg o ściśle określonym działaniu, adekwatnym do potrzeb naszej skóry i paznokci, stopy będą wyglądać na zadbane bez względu na porę roku. 

Duży wybór dostępnych na rynku kosmetyków do pielęgnacji stóp może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego specjalnie dla Ciebie zrobiliśmy ich przegląd i wybraliśmy trzy żele do paznokci i skóry u nóg o kompleksowym działaniu, które sprawdzą się w codziennym stosowaniu i przyniosą trwałe, widoczne gołym okiem rezultaty. Z dalszej części artykułu dowiesz się również, dlaczego tak ważne jest, aby dbać o stopy w prawidłowy sposób i jakich dolegliwości tym sposobem można uniknąć.

Polecane żele do skóry i paznokci u nóg

W hurtowni podologicznej Kerpro https://kerpro.pl znajdziesz szeroki wybór preparatów do stóp dostępnych pod postacią żelu. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy trzy, które naszym zdaniem szczególnie dobrze sprawdzają się w codziennej pielęgnacji nie tylko paznokci, ale również skóry stóp i w szeroko rozumianej profilaktyce zakażeń.

Asepta Ice gel – żel chłodzący do zmęczonych stóp

Jako pierwszy chcielibyśmy polecić Ci żel chłodzący do stóp firmy Asepta https://kerpro.pl/asepta-akileine-ice-gel-zel-chlodzacy-do-zmeczonych-stop.html, który idealnie sprawdzi się w przypadku uczucia silnego zmęczenia, które momentami zamienia się wręcz w ból. Produkt skutecznie stymuluje mikrokrążenie krwi, tym samym przyczyniając się do zmniejszenia opuchlizny. Ponadto widocznie zmniejsza przekrwienie. Efekt działania żelu odczuwany jest natychmiast po nałożeniu i nawet do kilku godzin od momentu aplikacji.
Żel do zmęczonych stóp od marki Asepta swoją skuteczność zawdzięcza specjalnie opracowanemu składowi, w którym znalazły się takie substancje jak:

  • ginkgo biloga (miłorząb japoński) – wykazuje działanie przeciwutleniające, dodatkowo rozszerza naczynia krwionośne, zwiększają przepływ, dzięki czemu skutecznie likwiduje obrzęki nóg;
  • wyciąg z kasztanowca – hamuje rozwój stanu zapalnego i powstawanie obrzęków, uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i przywraca im elastyczność, niweluje uporczywy ból;
  • mentol – łagodzi podrażnienia i dezynfekuje, a dzięki właściwościom chłodzącym znieczula i odświeża;
  • mleczan mentylu – zapewniając długotrwały i łagodny efekt chłodzący, wzmacnia efekt działania mentolu.

Produkt jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy nałożyć bezpośrednio na skórę niewielką ilość preparatu i bardzo delikatnie go w nią wcierać, oczywiście z uwzględnieniem paznokci i przestrzeni międzypalcowych. Co istotne, żel nie klei się ani nie robi plam, dlatego niedługo po jego nałożeniu ubrać można skarpetki. Dla najlepszej skuteczności żel do paznokci i skóry u nóg powinno się stosować przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Prontoman żel do profilaktyki przeciwzakażeniowej

Kolejną naszą propozycją jest żel do profilaktyki przeciwzakażeniowej marki Prontoman https://kerpro.pl/prontoman-zel.html, po który sięgać można przy stanach zapalnych wału paznokciowego. Produkt wykazuje szerokie spektrum zastosowania – odkaża trudno dostępne miejsca, chroniąc przed zarazkami wieloopornymi i grzybiczymi. Ponadto neutralizuje nieprzyjemny zapach, który nierzadko towarzyszy zmianom występującym w tym obrębie.
Przy stosowaniu żelu Prontoman w przebiegu zakażenia zahamowany zostaje proces namnażania chorobotwórczych drobnoustrojów takich jak bakterie i grzyby. Produkt można stosować razem z tamponadami, opatrunkami, jak również większością klamer ortonyksyjnych. Co istotne, żel nie wykazuje właściwości cytotoksycznych ani drażniących. Jest bezpieczny dla diabetyków i alergików.
Jak stosować żel marki Prontoman w ramach profilaktyki przeciwzakażeniowej? Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę. Następnie nakłada się cienką warstwę. Na paznokciach tworzy się niewidzialna warstwa ochronna, której nie powinno się zmywać ani ścierać. Zaleca się osłonę zmienionego chorobowo obszary przy pomocy opatrunku. Produkt powinien być stosowany punktowo. Nadaje się do stosowania przez długi czas.

Pedibaehr chłodzący żel do stóp z mentolem na potliwość 125 ml

Ostatnim już produktem, jaki chcielibyśmy polecić w niniejszym artykule, jest chłodzący żel do stóp z mentolem Pedibaehr https://kerpro.pl/pedibaehr-zel-z-mentolem-125-ml.html. Preparat sprawdzi się w szczególności wtedy, gdy w obrębie stóp występuje silne uczucie pieczenia lub swędzenia. Specjalnie opracowana formuła sprawia, że zastosowanie produktu niesie za sobą natychmiastową ulgę i zapewnia długotrwałe uczucie odświeżenia.
Co istotne, żel chłodzący z mentolem od marki Pedibaehr bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu, co ma niebagatelne znaczenie przy preparatach tego typu. Czasem spotyka się kosmetyki, które pomimo upływu czasu nie chcą się wchłonąć, a skóra po ich nałożeniu jest nieprzyjemnie lepka i tłusta. W przypadku tego produktu nie ma mowy o takim uczuciu.

Do produkcji żelu wykorzystane zostały takie składniki jak:

  • olejek z kosodrzewiny – odświeża i rozluźnia skórę, niosąc natychmiastowe uczucie ulgi;
  • mentol – wykazuje działanie przeciwobrzękowe i dezynfekujące, ponadto odświeża, chłodzi i znieczula;
  • kamfora – gwarantuje przyjemne uczucie chłodu, zapobiega rozwojowi zakażeń w szczególności tych o podłoży grzybiczym, dezynfekuje.

Żel z mentolem przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji zarówno stóp, jak i całych nóg. Zaleca się stosować go regularnie, najlepiej codziennie, gdyż tylko tym sposobem można uzyskać satysfakcjonujące efekty. Świetnie sprawdza się latem, gdy wysoka temperatura mocno daje się we znaki, przez co stopy bolą i puchną. Wystarczy bezpośrednio na skórę stóp i nóg nanieść niewielką ilość preparatu i delikatnie wmasować. Pozostawić aż do całkowitego wchłonięcia.

Polecamy również:

Dlaczego warto sięgnąć po żel do paznokci u nóg?

Paznokcie każdego z nas są inne i mają różne potrzeby. Jedno jest pewne – odwdzięczą nam się pięknym i nieskazitelnym wyglądem tylko i wyłącznie wtedy, gdy położymy duży nacisk na ich pielęgnację. W tym kontekście ogromne znaczenie ma dobór preparatu do paznokci, który spełni konkretne zadania. Warto sięgać po takie produkty, które pielęgnują nie tylko paznokcie, ale również skórę. Odpowiedni dobór kosmetyku zagwarantuje osiągnięcie efektu, na którym najbardziej Ci zależy.
Żele do paznokci u nóg mogą mieć różnorakie działanie. Najczęściej jednak można zakwalifikować je do jednej z trzech kategorii:

  • pielęgnacja – preparaty o działaniu pielęgnacyjnym dbają o strukturę paznokci, poprawiają ich wygląd, dodatkowo zapobiegają ich łamliwości czy rozdwajaniu;
  • ochrona – paznokcie są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju infekcje, przede wszystkim wywoływane przez grzyby. Preparaty z tej kategorii są szczególnie polecane osobom narażonym na zakażenia, które często bywają w miejscach takich jak basen czy siłownia, jak również tym, którzy takie zakażenie już przebyły;
  • regeneracja – produkty z tej kategorii wspomagają regenerację paznokci. Sprawdzają się w przypadku uszkodzeń mechanicznych lub rekonwalescencji po chorobach.

Stosuj żel do paznokci u nóg w ramach profilaktyki grzybicy!

Grzybica paznokci to podstępna choroba, która może dotknąć tak naprawdę każdego. Wbrew pozorom nie zawsze powodem rozwoju infekcji jest brak higieny. Do zakażenia najczęściej dochodzi w miejscach ogólnodostępnych, przez które każdego dnia przewija się mnóstwo osób, takich jak baseny, sauny czy siłownie. Na rozwój infekcji grzybiczej szczególnie narażeni są diabetycy, jak również osoby mające uszkodzenia w obrębie paznokci.
Osobom znajdującym się w grupie podwyższonego ryzyka zaleca się stosowanie ochronnych żeli do paznokci u nóg, które to ryzyko znacząco zmniejszą. Aby jednak ich stosowanie przyniosło za sobą oczekiwany rezultat, należy używać ich regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta.