Z usług masażysty korzysta z roku na rok coraz więcej osób. Masaż może mieć różny charakter – leczniczy, relaksacyjny, lecz może również działać odmładzająco. Niemniej jednak pozostaje pytanie, ile tak naprawdę kosztuje masaż? Odpowiadamy.

Masaż w ramach NFZ?

Wiele osób zastanawia się, czy może mieć wykonany masaż w ramach NFZ? Jest to opcja najkorzystniejsza pod względem finansowym, bowiem za taki masaż nie płacimy ani złotówki. Niemniej jednak masaż, za który zapłaci Fundusz, nie jest dedykowany każdemu. Otóż mogą z niego skorzystać tylko osoby, które mają poważne problemy zdrowotne. Zwykle masaż lekarze zalecają osobom po ciężkich wypadkach lub udarach. Czasami bywa on pomocny w chorobie nowotworowej. Aby skorzystać z masaży w ramach NFZ, potrzebne nam będzie skierowanie od lekarza. Wielu pacjentów myli masaż z rehabilitacją. Mówiąc, że chodzą na masaż w ramach NFZ, tak naprawdę korzystają oni z pomocy fizjoterapeuty. Tymczasem fizjoterapia może, lecz nie musi mieć charakteru masażu.

Ile kosztuje masaż leczniczy?

Jeżeli nie posiadamy skierowania na masaż leczniczy od lekarza, to musimy za niego zapłacić z własnej kieszeni. Ile dokładnie kosztuje taki masaż? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem cena zależy od tego, która partia ciała ma być masowana. Za ogólny masaż leczniczy całego ciała zapłacimy około 150 zł. Jest to kwota wymagana przez masażystów za godzinę pracy. Niemniej jednak możemy również zdecydować się na krótszy masaż. Wtedy też zapłacimy około 50-100 zł. Masaż leczniczy zalecany jest osobom borykającym się z reumatyzmem, kontuzjami, bólami mięśni i głowy. Często korzystają z niego osoby po zawałach, udarach czy wypadku. Wtedy masaż niejako łączony jest z rehabilitacją. Dobrodziejstwa masażu klasycznego, czyli leczniczego, doceniają również osoby żyjące w przewlekłym stresie. Przemęczenie również stanowi wskazanie do tego rodzaju masażu. Chodzi bowiem o rozluźnienie odpowiednich partii mięśni, co pomoże nam efektywnie wypoczywać.

Ile kosztuje masaż relaksacyjny?

Bardzo podobne ceny obowiązują w przypadku masażu relaksacyjnego. Generalnie niewiele różni się on od masażu w wersji ogólnej. Różnica jest odczuwalna jedynie wtedy, gdy masaż jest łączony z rehabilitacją. Niemniej jednak za godzinę masażu relaksacyjnego zapłacimy około 150 zł, podobnie jak w przypadku masażu leczniczego. Masaż leczniczy często oferują również ośrodki SPA oraz wyspecjalizowane w nim gabinety. Coraz więcej mówi się, że masaż relaksacyjny to nie tylko właściwa technika ułożenia rąk na ciele. Niebagatelną rolę odgrywa również atmosfera, w tym aromaterapia. Za tego rodzaju masaż z różnego typu udogodnieniami będziemy musieli zapłacić nieco więcej, bo około 200-250 zł. Jeżeli zaś zależy nam na masażu relaksacyjnym tylko jednej partii ciała, na przykład karku, to cena będzie niższa i wyniesie około 100 zł. Właściwości relaksacyjne posiada również masaż gorącymi kamieniami. Zapłacimy za niego od 150 do 250 zł.

Koszt masażu wyszczuplającego

Obecnie coraz więcej osób korzysta z masażu w celach wyszczuplających. Co prawda masaż taki jedynie wspomaga proces utraty zbędnych kilogramów, jednak może również pomóc odpowiednio modelować ciało. Wśród masaży wyszczuplających mamy do wyboru: masaż bańką chińską, rollmasaż lub masaż limfatyczny. Masaż bańką chińską jest najtańszy, gdyż zapłacimy za niego około 100 zł. Nieco droższy będzie rollmasaż – jego koszt wynosi 150 zł. Zaś masaż limfatyczny będzie kosztował nas od 50 zł do nawet 250 zł. Wszystko zależy bowiem od tego, która partia ciała ma być masowana.

Koszt masażu odmładzającego

Zabiegi typu anti-ageing cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn. Masaż również może wspomóc proces regeneracji skóry, a tym samym przeciwdziałać starzeniu się. Najpopularniejszy jest tutaj masaż twarzy. Trwa on około 30 minut i kosztuje od 40 do 80 zł za jeden zabieg. Niektóre salony oferują również inne rodzaje masażu odmładzającego, jednak zazwyczaj jest to masaż limfatyczny, który zaliczany jest do zabiegów wyszczuplających. W rzeczywistości usprawnienie przepływu krwi i limfy w organizmie może również zadziałać odmładzająco.

Od czego zależy cena masażu?

Powyżej podane zostały ceny najpopularniejszych wśród klientów masaży. Niemniej jednak miejmy na uwadze, że kwoty te dotyczą pojedynczej sesji z masażystą. Tymczasem w wielu przypadkach musimy udać się na masaż nie jeden, a kilka razy. W związku z tym cena automatycznie rośnie – czasami nawet do kilku tysięcy złotych. Zdecydowanie więcej zapłacimy za masaż w znanych i renomowanych ośrodkach, na przykład SPA. Nieco mniejsze kwoty proponują masażyści, którzy prowadzą swój prywatny gabinet. Nic zaś nie zapłacimy za masaż wykonywany w ramach NFZ. Niemniej jednak musimy pamiętać tutaj o dwóch rzeczach. Masaż na NFZ możemy wykonać tylko w szczególnych przypadkach. Dodatkowo mowa tylko o masażu leczniczym, a nie na przykład odmładzającym. NFZ nie refunduje bowiem tego typu zabiegów. Musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni.