Jaka wyciągarka do autolawety? Wybór odpowiedniej wyciągarki do autolawety może okazać się dość problematyczny. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele urządzeń tego typu spotkać możemy na rynku motoryzacyjnym. Pomimo wszystko warto skupić się na niektórych aspektach, które w dużym stopniu ułatwią nam podejmowanie optymalnych decyzji.

Co powinniśmy wiedzieć na temat wyciągarki samochodowej? Moc wyciągarki samochodowej- od czego jest zależna? Jaki uciąg w przypadku wyciągarki samochodowej będzie wystarczający? Dlaczego wyciągarka elektryczna jest godna uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co powinniśmy wiedzieć na temat wyciągarki samochodowej?

Wyciągarki samochodowe w dzisiejszych czasach cieszą się dość dużą popularnością. Niegdyś urządzenia te wykorzystywano w sposób szczególny do tego, aby transportować poszczególne ładunki. Nieco inaczej wygląda to współcześnie- stosowane są najnowsze metody produkcji, w konsekwencji powstają nieco bardziej zaawansowane modele. Kiedy rozwijał się międzynarodowy morski handel, wówczas wyciągarki najczęściej były napędzane siłą naszych ramion.

Aktualnie wygląda to znacznie korzystniej, bowiem wykorzystuje się zaawansowane silniki elektryczne. Dzięki temu niewielkich gabarytów urządzenia są w stanie bez większych problemów wyciągać nawet duże ładunki. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że niektóre wyciągarki są w stanie uciągnąć 5,5 tony. Zestaw waży średnio 55 kilogramów, dlatego też dysproporcja jest ogromna. Wybierając wyciągarkę do auto lawety powinniśmy skupić się właśnie na takich modelach. Wynajem lawet powinien być poprzedzony oględzinami właśnie wyciągarki, bowiem w terenie jest ona najważniejsza.

Moc wyciągarki samochodowej- od czego jest zależna?

Skoro znamy już podstawowe informacje na temat wyciągarki samochodowej, warto zainteresować się kwestią tego, od czego zależna jest moc wyciągarki samochodowej. Uciąg uzależniony jest od tego, ile koni mechanicznych posiada dana wyciągarka. Oczywiście im jest ich więcej tym lepiej, bowiem wiąże się to z większym uciągiem.

Co z napięciem? W zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia z modelami 12 V lub 24 V. W praktyce wartości te są standardowe. Wyposażając się w solidną wyciągarkę, mamy pewność, że autolaweta każdorazowo będzie pomocna. Tak więc wynajem autolawet może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jaki uciąg w przypadku wyciągarki samochodowej będzie wystarczający?

Jaka wyciągarka do autolawety?Część osób może zastanowić się, jaki uciąg powinna mieć wyciągarka samochodowa autolawety. Aby sobie uzmysłowić, jak ważna jest to kwestia, należy zdawać sobie sprawę z tego, że większość akcji w terenie za sterami lawety będzie odbywać się w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. To właśnie wtedy dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków, co jest oczywiście zrozumiałe. Dla kierowców ważna jest jednak kwestia tego, że w takich warunkach możemy spotkać się z dodatkowym oporem podczas wyciągania samochodów z opałów. Dlatego tak ważna jest kwestia tego, aby zainwestować w wyciągarki, które są w stanie uciągnąć nawet kilka ton. Jest to strzał w dziesiątkę nawet wtedy, gdy nie przewidujemy transportu ciężkich pojazdów.

Wynajem autolawety musi być więc odpowiednio przemyślany- pochopne decyzje mogą okazać się niekorzystne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że standardowe samochody osobowe są w stanie zmieścić się w przedziale wagowym, który oscyluje w granicach od jednej do dwóch ton. Często możemy mieć jednak do czynienia z pojazdami cięższymi. Posiadając autolawetę warto zdecydować się na egzemplarze, które wynoszą minimum 5 ton. Jest to wartość, dzięki której możliwe będzie wyciąganie nawet aut dostawczych.

W jaki sposób policzyć czy możliwe będzie wciąganie danego pojazdu? Wbrew pozorom nie jest to nic trudnego. Wystarczy pomnożyć maksymalną masę pojazdu przez stałą wartość 1,5. Oczywiście bazowy uciąg dotyczy jedynie warunków idealnych. W rzeczywistości problemem będzie nierówne, śliskie podłoże.

Dlaczego wyciągarka elektryczna jest godna uwagi?

Nie trzeba być specjalistą, aby móc wywnioskować, że na rynku znaleźć można wiele różnych wyciągarek. Największą popularnością cieszą się jednak modele elektryczne. Przykładowo ręczne egzemplarze są za słabe, natomiast te mechaniczne wymagają pracy silnika pojazdu. Wyciągarki hydrauliczne, czyli jeszcze inny rodzaj, są bardzo ciężkie, dlatego też zalecane są w większych typach pojazdów.

Jeśli chodzi o wyciągarki elektryczne- są niezawodne, jednocześnie dość dobrze radzą sobie w warunkach ekstremalnych. Co prawda naciągają linie troszkę wolniej niż inne rodzaje, jednakże ze względu na szereg innych zalet, rozwiązanie to jest najbardziej zalecane. Zastosowanie wyciągarki elektrycznej możemy kontrolować na lawecie pojazdu. Mamy pełną kontrolę nad tym, co się dzieje, dzięki czemu proces wciągania zostanie przeprowadzony w pełni prawidłowo i bezpiecznie.