Ile kosztują tatuaże na nadgarstku? Tatuaże na nadgarstku są jednymi z najchętniej wybieranych spośród dostępnych na ciele miejsc. Niewątpliwie prezentują się efektownie, a przy tym są subtelne i delikatne. Nie zajmują wiele miejsca, dlatego można je ukryć, jeśli pojawia się taka potrzeba lub wyeksponować, kiedy mamy na to ochotę.

Tatuaż na nadgarstku uznaje się również jako bardzo kobiecy i zmysłowy, choć decydują się na niego też mężczyźni. W związku z tym decyduje się na niego coraz więcej osób. Jako motyw przewodni wybierają przede wszystkim różę, serce czy znak nieskończoności, a także krótkie napisy. Czynnikiem, który przemawia na ich korzyść, jest również koszt tatuażu. Wzór na nadgarstku należy do jednego z najtańszych. Wpływ na to zarówno mała przestrzeń, jak i prostota wybieranych wzorów.

Czym powinien wyróżniać się tatuaż właśnie w tym miejscu? Najlepsi tatuażyści z Lucky Seven potwierdzą, że wzór nie może być wykonywany bezpośrednio na załamaniu skóry przy stawie, ponieważ może się wtedy szybciej ścierać i rozlać. Może się także wiązać z większym bólem. Wiele jednak zależy od indywidualnego progu bólu. Aby utrzymać wzór w jak najlepszej kondycji, należy dbać o jego prawidłową pielęgnację. Wszystkie jej zasady powinien dokładnie przedstawić tatuażysta. Co jeszcze warto wiedzieć o wzorze na nadgarstku? Jaka jest cena tatuażu w tym miejscu?

Czy tatuaż na nadgarstku boli?

Tatuaż na nadgarstku może wiązać się z bólem. Jego intensywność zależy jednak od czynników indywidualnych. W związku z tym dla grupy osób będzie to delikatny dyskomfort, a dla innych trudny do zniesienia ból. Dlaczego ten ból jest inny niż w pozostałych miejscach? Znaczenie ma tutaj ilość tkanki, której jest więcej. W związku z tym ból jest mniejszy niż w częściach ciała, gdzie kość jest bliżej skóry. Aby zminimalizować ból, można zdecydować się na znieczulenie miejscowe. Bez wątpienia dyskomfort jest zdecydowanie mniejszy.

Dobre studio tatuażu posiada taką usługę w swojej ofercie. Warto jednak zapytać o to wcześniej, przed umówieniem się na zabieg. Po wykonaniu tatuażu, specjalista nakłada na nadgarstek folię ochronną. Najczęściej przekazuje informację o tym, aby zdjąć ją po upływie 24 godzin. Od tego momentu skóra powinna mieć stały dostęp do świeżego powietrza. Pozwala to na szybsze gojenie się rany. Aby uniknąć zakażeń, skórę należy przemywać dwa razy dziennie mieszanką ciepłej wody z dodatkiem delikatnego środka myjącego. Należy również zadbać o to, aby skórę cały czas nawilżać. W związku z tym należy na nią nakładać maść natłuszczającą. Proces gojenia zajmuje od 3 do 4 tygodni. Po zakończeniu tego okresu warto nakładać na nadgarstek specjalne maści, które przeciwdziałają blaknięciu tatuażu. Tatuażyści zalecają również, aby stosować kremy z filtrem SPF.

Jaka jest cena tatuażu na nadgarstku? 

Cena tatuażu na nadgarstku nie jest stała. Wiele zależy od rozmiaru tatuażu, jak i konkretnego salonu. U tatuażysty można dowiedzieć się, ile wynosi minimalna cena za tatuaż. Najczęściej dotyczy ona wzoru w rozmiarze 5x5cm. W studiu tatuażu zapłacimy za niego od 200 do 300 złotych. Wiele jednak zależy od techniki wykonania wzoru, doświadczenia tatuażysty, a także renomy i lokalizacji salonu. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu tatuażu, warto zatem zrobić research.

Jakie są popularne wzory tatuażu na nadgarstku?

Ile kosztują tatuaże na nadgarstku?
Ile kosztują tatuaże na nadgarstku?

Wiele osób decyduje się na wykonanie wzory nieskończoności. Często wraz z nim pojawiają się napisy lub wybrane sentencje. Wzór ten może oznaczać niezmienność, ciągłość czy doskonałość. Najczęściej jednak zyskuje swoje znaczenie razem z innymi wzorami. Do niedawna wzór nieskończoności odnosił się do cyklu życia i energii życiowej. Kolejnym popularnym pomysłem jest napis. Zwykle są to pojedyncze słowa lub krótkie sentencje. Często są również nanoszone pochyłą czcionką. Tatuaż w tym miejscu jest doskonale widoczny, dzięki czemu może p czymś przypominać lub skłaniać do refleksji. Wśród powszechnych motywów jest również róża, która symbolizuje przebaczenie, silne uczucia oraz piękno. Jeśli jej rysunek ma również kolce, zyskuje dodatkowe znaczenie. Kolejnym często wybieranym motywem, szczególnie wśród kobiet, jest serce. Może oznaczać wrażliwość, mocne uczucie, jak i oddanie. To świetny motyw na minimalistyczny wzór. Może być również doskonałym wyborem dla par, które pragną stworzyć dla siebie wspólny wzór.

Podsumowując, tatuaż https://www.caffarel.org.pl/tatuaze-ile-trzeba-miec-lat/ na nadgarstku to doskonała propozycja dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia z tatuowaniem ciała. To prosta i tania opcja. Warto jednak pamiętać, że kluczowe jest tutaj zachowanie zasad bezpieczeństwa. Po pierwsze tatuaż powinna wykonywać wykwalifikowana osoba. Nieprzestrzeganie zasad higieny może prowadzić do zakażenia groźnymi wirusami. W związku z tym salon tatuażu powinien stosować tylko jednorazowe igły, jak i rękawiczki. Sprzęt powinien być natomiast regularnie sterylizowany i dezynfekowany. Równie ważne jest stosowanie jednorazowych pojemniczków na tusz, które ograniczają ryzyko przenoszenia niebezpiecznych drobnoustrojów do naczynia z tuszem stosowanego do kolejnych zabiegów.