Rehabilitacja w Szczecinie – w naszym gabinecie rehabilitacyjnym nie oczekujemy, że ktoś przyjdzie do nas już wiedząc, jakiej pomocy potrzebuje. Jesteśmy gotowi przeanalizować jego stan i opracować indywidualny plan działania. Naszym głównym celem jest pomoc osobom z chorobami wrodzonymi lub nabytymi, następstwami urazów o różnym charakterze, a także, po leczeniu chirurgicznym, w rozpoczęciu normalnego życia.

Plan przywrócenia zdolności układu ruchu opracowują wysoko wykwalifikowani fizjoterapeuci, których przeszkolenie potwierdzają liczne certyfikaty i dyplomy. Terapia prowadzona jest według nowoczesnych metod rehabilitacji. Specjaliści naszego gabinetu pomogą w doborze indywidualnego pełnego przebiegu zabiegów rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja w Szczecinie po schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych

 • Terapia ruchowa oparta na zasadzie sprzężenia zwrotnego.
 • Leczenie ruchem (kinezyterapia), terapia ruchowa. Zajęcia indywidualne i grupowe.
 • Oddziaływanie mechaniczne i odruchowe na tkanki (różne rodzaje masażu).
 • Taśmy kinezjologiczne.

Główne zalety zabiegów rehabilitacyjnych w Szczecinie:

 • Najgłębsza fizjologia i adekwatność metody.
 • Wszechstronność, co oznacza szerokie spektrum działania – w ciele nie ma ani jednego organu, który nie odpowiedziałby na ruchy. Element wzajemnych oddziaływań związanych z czynnikami hormonalnymi (dowolna substancja biologiczna w płynach ustrojowych we krwi, która aktualizuje się w serwisie informacyjnym i życiowych w organizmie).
 • Przeniesienie wszystkich układów fizjologicznych starzejącego się (i nie tylko) organizmu na nowy, wyższy poziom, co zapewnia wzrost witalności i akumulację energii.
 • Główne zajęcia terapii fizycznej, masaż, terapia zajęciowa w naszym gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie https://spondylus-rehabilitacja.pl. Wyznaczenie środków naprawczych, kolejność czynności i metody opiera się na mechanizmie przebiegu postępowania, stan naprawy oraz uruchomienie procedury.

Terapia ruchem stosowana w rehabilitacji w Szczecinie

rehabilitacja pooperacyjnaTermin kinezyterapia odnosi się do jednej z dziedzin fizjoterapii stosowanej w medycynie regeneracyjnej w celu normalizacji aktywności ruchowej i usprawnienia organizmu. Specjalne ruchy czynne i bierne wykonywane przez pacjenta mają na celu poprawę ruchomości kręgosłupa i stawów, zwiększenie elastyczności mięśni i ścięgien oraz stworzenie optymalnych mięśni odpowiadających za prawidłową stabilizację sylwetki. Gimnastyka lecznicza to główny i najważniejszy etap rehabilitacji, a często i całe leczenie. Walka z zanikiem przewodnim, odbudowa, nawrócenia wrażliwości pogłębionej, przewodnictwa i postępu ruchu, zapobieganie postępom choroby.

Wskazania do terapii ruchem – kinezyterapii

 • Choroby kręgosłupa (osteochondroza, przepukliny międzykręgowe, zwyrodnienie stawów kręgosłupa, kręgów i krążków międzykręgowych, chrząstek, kręgozmyk, zespoły mięśniowo-powięziowe i miotoniczne).
 • Zaburzenia postawy, skolioza, kifoza.
 • Choroby stawów (artretyzm, artroza).
 • Choroby nerwów obwodowych.
 • Zaburzenia czynnościowe układu nerwowego.
 • Choroby narządów wewnętrznych.
 • Rehabilitacja po urazach.

Urazy mogą mieć różny charakter:

 • Złamania.
 • Zwichnięcia.
 • Siniaki itp.

Główną funkcją rehabilitacji w Szczecinie po przebytej kontuzji jest przywrócenie sprawności uszkodzonej części ciała, aby mogła funkcjonować  jak dawniej.

Przywrócenie zakresu ruchu w stawach po przykurczach

Rehabilitacja w SzczeciniePrzykurcz stawu (zwężenie, skurcz) to naruszenie stawu, które ogranicza jego ruchomość. Istnieją przykurcze wrodzone, takie jak te, które powstały przy kręczu szyi, stopie końsko-szpotawej itp., a nabyte w wyniku urazu, zapalenia lub innych zmian w samym stawie lub w tkankach więzadeł, mięśni i skóry. Obie te przyczyny prowadzą do zaniku mięśni, kończyna może przestać rosnąć, a w efekcie do całkowitej niesprawności.

Zwracając się w odpowiednim czasie po wykwalifikowaną pomoc do naszych rehabilitantów w Szczecinie, można ograniczyć takie negatywne konsekwencje. Ponieważ znacznie łatwiej jest powstrzymać pojawianie się przykurczów niż je leczyć. Oferujemy indywidualny program przywracający zakres ruchu w stawach. Za logiczną konkluzję naszej pracy uważamy moment, w którym człowiek w pełni rozumie potrzebę stałej samodzielnej pracy nad sobą.

Masaż klasyczny w ofercie gabinetu rehabilitacyjnego w Szczecinie

Każda osoba po uderzeniu zaczyna się pocierać, masować posiniaczone miejsce. Lokalne działanie powoduje przepływ krwi, łagodzi ból, a przy zastosowaniu odpowiedniej techniki może mieć korzystny wpływ na mięśnie, układ nerwowy i narządy wewnętrzne. Główną zaletą masażu klasycznego jako rehabilitacji w Szczecinie jest to, że praktycznie nie ma przeciwwskazań i może być stosowany zarówno podczas leczenia, jak i podczas rehabilitacji.

Co to jest masaż klasyczny?

Współczesna medycyna wyróżnia główne dyscypliny:

 • Higieniczne i kosmetyczne, najlżejsze mają na celu utrzymanie zdrowia i zapobieganie chorobom.
 • Sportowe – stosowane w celu utrzymania sprawności fizycznej, łagodzenia zmęczenia i zapobiegania kontuzjom.
 • Terapeutyczne – wskazane w różnych chorobach układu mięśniowo-szkieletowego i narządów wewnętrznych.

Bez względu na to, jak bezpieczny jest masaż, lepiej udać się na wizytę do dobrego rehabilitanta w Szczecinie, w końcu niefachowo wykonany zabieg w najlepszym wypadku nie da żadnego rezultatu, a może nawet zaszkodzić. Klasyczny masaż leczniczy to technika sprawdzona przez wiele pokoleń i mająca potwierdzoną skuteczność w wielu różnych schorzeniach. Aby pozbyć się przewlekłego bólu, rozwiązać problemy zdrowotne, a po prostu podnieść witalność i poprawić nastrój, pomogą nasi specjaliści.