Fotowoltaika w Bydgoszczy : we współczesnym świecie ogromną popularność zyskały technologie, które pozwalają na wykorzystanie energii elektrycznej, której pozyskiwanie nie szkodzi środowisku i ekologii. Przede wszystkim mówimy o panelach słonecznych, które z roku na rok stają się coraz doskonalsze i wydajniejsze w użytkowaniu. Odpowiednio dobrana i zainstalowana fotowoltaika w Bydgoszczy jest w stanie zapewnić Twojemu obiektowi ekologiczną energię elektryczną.

Zajmujemy się sprzedażą instalacji fotowoltaicznej oraz komponentów, realizujemy montaż paneli na dachu lub na gruncie i przeprowadzamy prace serwisowe. Przyjmując zamówienie dokonujemy sprawdzenia miejsca w jakim ma być zamontowana fotowoltaika, uwzględniając potrzeby energetyczne Twojego gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa. Dobieramy odpowiednią moc i rodzaj instalacji.

Fotowoltaika w Bydgoszczy jest wykorzystywana w konkretnych celach:

 • Dostarczenie energii elektrycznej do obiektów przy całkowitym braku podłączenia do zewnętrznej sieci miejskiej oraz jeśli taryfa lub podłączenie do sieci jest bardzo drogie.
 • Oszczędność energii, jeśli masz już połączenie z siecią miejską i chcesz płacić mniej za prąd.
 • Oszczędności i rezerwa na wypadek przerwy w dostawie prądu.

Czym są panele fotowoltaiczne z Bydgoszczy?

Fotowoltaika w BydgoszczyPanel fotowoltaiczny to połączenie przetworników fotoelektrycznych (fotokomórek) – urządzeń półprzewodnikowych, które bezpośrednio przetwarzają energię słoneczną na stały prąd elektryczny. Do chwili obecnej istnieją dwa główne typy paneli mono i poli krzemień. Technologia wykorzystania systemów solarnych rozwija się bardzo dynamicznie, jednocześnie poprawiając wskaźniki sprawności (stosunek powierzchni panelu do jego mocy), zwiększając wydajność paneli, zwiększając żywotność i zmniejszając degradację paneli. Natomiast powodując znaczne obniżenie kosztów paneli na rynku.

Zamontowana fotowoltaika w Bydgoszczy https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-bydgoszcz działa w oparciu o szereg reakcji chemicznych. Tak więc przemiana energii słonecznej w energię elektryczną zachodzi w strukturze krzemu, materiału półprzewodnikowego, który pod wpływem światła słonecznego wytwarza prąd elektryczny. Moduły fotowoltaiczne (panele) to ogólny element budowy podstacji fotowoltaicznych.

W zależności od struktury krzemu panele fotowoltaiczne dzielą się na:

 • Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne – stworzone na bazie pojedynczego kryształu krzemu, wyhodowanego ze stopionego polikrystalicznego krzemu, przetartego i polerowanego. Średnia wydajność takich akumulatorów wynosi do 40% zainstalowanej pojemności.
 • Polikrystaliczne panele słoneczne – produkowane są na bazie polikrystalicznego krzemu otrzymanego metodą krystalizacji kierunkowej i przetartego. Średnia wydajność takich akumulatorów wynosi do 20% zainstalowanej pojemności.
 • Amorficzne panele fotowoltaiczne – powstają poprzez nałożenie cienkiej warstwy krzemu na podłoże z innego materiału. Średnia wydajność takich akumulatorów wynosi do 15% zainstalowanej pojemności.

Czy opłaca się zainstalować fotowoltaikę w Bydgoszczy?

W dzisiejszych czasach fotowoltaika rozwija się w niewiarygodnie szybkim tempie, dzięki czemu koszt ogniwa lub panelu słonecznego jest bardziej przystępny. Ponadto dostępne są różne programy dofinansowania jak: Czyste powietrze, Mój Prąd 4.0, refinansowanie części zaciągniętego kredytu na fotowoltaikę, ulga termomodernizacyjna, Agroenergia. Doborem i montażem fotowoltaiki w Bydgoszczy zajmują profesjonaliści z naszej firmy, dzięki czemu można liczyć na uzyskanie maksymalnych korzyści z takiego rozwiązania. Eksperci posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu takich prac.

W razie potrzeby jesteśmy gotowi:

 • Wybrać najbardziej optymalny zestaw sprzętu fotowoltaicznego i obliczyć efektywność jego działania.
 • Zainstalować panele słoneczne na dachu domu lub w innym odpowiednim do tego miejscu, a także dokonać ich właściwej regulacji.
 • Zadbamy o wszelkie trudności związane z konserwacją takiego sprzętu.
 • Oczywiście koszt instalacji będzie również zależał od ceny samego ogniwa słonecznego, kosztu pakietu akumulatorów itp.

Chcesz skorzystać z naszych usług? W takim razie czekamy na Twój telefon!

Sekrety profesjonalnego montażu fotowoltaiki w Bydgoszczy

Instalowanie fotowoltaiki w Bydgoszczy https://napinany.pl/bydgoszcz-fotowoltaika/ czy Brodnicy https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-brodnica/ to złożony proces, który nie toleruje błędów:

 • Ściśle przestrzegamy zaleceń, dlatego po zakończonym montażu, unikniesz przegrzewania się, wzajemnego zacieniania paneli.
 • Po podgrzaniu elementy rozszerzają się, dlatego między panelami pozostawiamy szczelinę co najmniej 5 mm.
 • Montaż paneli fotowoltaicznych wykonujemy w taki sposób, aby odległość pomiędzy wierzchołkiem dowolnego narożnika a płaszczyzną przechodzącą przez wierzchołki pozostałych trzech narożników nie przekraczała 5 mm.
 • Pamiętamy, że montaż paneli słonecznych na dachu to dodatkowe obciążenie. Sprzętu nie wolno umieszczać blisko krawędzi, aby uniknąć oblodzenia.
 • Kąt nachylenia powinien być taki, aby fotokomórki wychwytywały maksymalną ilość promieniowania, najczęściej 45 stopni.
 • Wszystkie komponenty wymagają uziemienia i ochrony odgromowej.
 • Instalacja elektryczna paneli fotowoltaicznych wykonywana jest zgodnie z normami międzynarodowymi i dopiero po zamocowaniu ich do konstrukcji wsporczych.
 • Specjalne kable i złącza służą do szeregowego łączenia paneli, podłączenia do nich falownika, kontrolera ładowania i innych elementów systemu.
 • Dane znamionowe kabla, bezpieczniki muszą przekraczać deklarowaną moc systemu o 25%.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem i montażem paneli domowych lub przemysłowych, skontaktuj się z naszymi specjalistami!