Każda osoba chce wyglądać ładnie i modnie. Jednak trendy bardzo szybko się zmieniają. Czasem nawet zbyt szybko i przestajemy za nimi nadążać. Zadręczać się można nie tylko trendami w zakresie ubrań, ale choćby tego co teraz się je. Atrakcyjny wygląd jest naprawdę ważny dla większości osób, a więc nic w tym dziwnego, że dbamy o siebie przechodząc na dietę czy też kupujmy najnowsze ubrania w popularnych sklepach sieciowych. Na szczęście jest jednak jedno akcesorium, które nigdy nie wychodzi z mody. Jest nim biżuteria srebrna, którą możemy nosić o każdej porze roku, a także niezależnie od okazji.

Jednak, aby biżuteria wykonana ze srebra zawsze ładnie wyglądać trzeba o nią dbać. Najczęściej kupujemy srebrne łańcuszki, zawieszki do nich, kolczyki, pierścionki czy bransoletki. Można też przyznać, że biżuteria zrobiona ze srebra jest tańsza niż ta wyprodukowana z innych metali szlachetnych, dlatego każdy może sobie pozwolić na jej zakup. Jednakże, aby nie kupować nowych akcesoriów co jakiś czas warto dbać o biżuterię srebrną, którą już posiadamy. Czasami odruchowo i zupełnie nieświadomie możemy ją zniszczyć. Jeśli jednak będziemy we właściwy sposób o nią dbali, to przez długie lata będzie się dobrze prezentować. W jaki sposób nie powinniśmy nosić biżuterii?

Nigdy nie śpij w biżuterii

Oczywiście są osoby, którym nie przeszkadza spanie w biżuterii. Mogą spać wygodnie w założonych kolczykach na uszach, w łańcuszkach, bransoletkach czy nawet z zegarkiem na nadgarstku. Aczkolwiek nie chodzi tutaj o naszą wygodę, a o niszczenie się biżuterii. Niestety jeśli w niej śpimy szybciej się zużyje. Mogą się na niej pojawić różnego rodzaju odkształcenia, wgniecenia, zarysowania i pęknięcia. Po pewnym czasie uszkodzenia mogą być tak duże, że wyroby nie będą się już nadawały do noszenia. Jeśli jednak będziemy ściągać ozdobne elementy przed snem, to z powodzeniem wydłużamy ich żywotność.

Lepiej nie sprzątać mając na sobie biżuterię

Równie popularne, co niszczycielskie dla biżuterii jest wykonywanie w niej domowych porządków. Zwłaszcza jeśli nie używamy do nich rękawiczek. Oddziaływanie detergentów na srebro może być bardzo różne. Jedne produkty po prostu wyczyszczą pierścionek, który nosimy, a inne mogą osłabić jego strukturę i doprowadzić do tego, że szybciej się zniszczy. Jeśli nie lubimy zdejmować biżuterii, po prostu do robienia porządków zakładamy rękawiczki. Dzięki nim nie tylko chronimy srebrną biżuterię, ale też osłaniamy swoje dłonie przed szkodliwym działaniem płynów do mycia.

Sport też nie sprzyja noszeniu biżuterii

Również noszenie biżuterii srebrnej podczas uprawiania sportu nie musi wszystkim przeszkadzać. Jednak jesteśmy nauczeni już ze szkolnych lekcji wychowania fizycznego, że biżuterię przed rozpoczęciem ćwiczeń należy ściągnąć, aby było nam wygodniej lub też, abyśmy nie zrobili krzywdy innej osobie podczas gier zespołowych. Podczas uprawiania sportu pocimy się bardziej intensywnie niż na co dzień, a sam pot negatywnie wpływa na srebro i jego kondycję. Również kiedy uczęszczamy na basen należy ściągnąć całą biżuterię, ponieważ chlor dodawany do wody negatywnie wpływa na wiele rodzajów kruszców, nie tylko na srebro. Warto też pamiętać o tym, że po prostu u wielu osób po treningu puchną palce, a więc noszone pierścionki zamiast wyglądać ładnie i być wygodne, będą się nieestetycznie wrzynać w palce, co może też powodować ból.

Perfumy też szkodzą

Głównie dlatego, że do przenoszenia substancji zapachowych używa się alkoholu. Kiedy perfumami spryskamy biżuterię srebrną odbije się to na jej powierzchni. Lepiej najpierw użyć perfum, odczekać aż płyn wsiąknie w skórę, a dopiero potem założyć biżuterię. Natomiast warto też pamiętać, że alkohol mocno wysusza skórę. Jeśli lubimy spryskiwać dekolt i szyję możemy na tych częściach ciała zauważyć oznaki starzenia się szybciej niż na innych. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest pryskanie ubrań niż gołego ciała.

Mieszanie złota i srebra to nie zawsze dobry pomysł

w-jaki-sposob-nie-powinnismy-nosic-srebrnej-bizuteriiJeszcze do niedawna połączenie srebrnej biżuterii wraz ze złotą w ramach jednej stylizacji uważane było za złamanie niepisanego dress code’u. Jednakże czasy się zmieniły i obecnie można łączyć ze sobą noszenie wyrobów z różnych metali szlachetnych czy też z kamieniami o odmiennych szlifach i kolorach. Nawet można powiedzieć, że jest to nie tyle powszechne, co stało się modne. Aczkolwiek, aby połączenie biżuterii srebrnej i złotej nam dobrze wyszło, warto trzymać się tego samego stylu. Gdy wybieramy cienki srebrny łańcuszek, również złota ozdoba musi być delikatna. Również jeśli chodzi perły i kamienie, warto trzymać się tego samego. Mieszanie perłowych kolczyków z diamentowym naszyjnikiem nie będzie wyglądać dobrze. Ale już kolczyki z niebieskim lapisem lazuli i delikatny wisiorek z diamentowym oczkiem będą wyglądały razem całkiem zgrabnie.

Stosując się do zasad, kiedy nie nosić biżuterii oraz jak ją nosić z pewnością nasze ulubione akcesoria zachowają swój ładny wygląd na dłużej, a my zawsze będziemy wyglądać modnie i adekwatnie do sytuacji.