Są tak różne technologie budowy. Jest tak wiele możliwości na własny dom. Dlaczego więc myśleć o wykorzystaniu kontenerów morskich? Tworzy się z nich bowiem nie tylko biura, garaże i lokale gastronomiczne, ale też domy mieszkalne. To modne rozwiązanie i daje korzyści.

Czym wyróżniają się kontenery morskie?

Kontenery takie wykorzystuje się w transporcie morskim. Są mocne i szczelne, więc zapewniają bezpieczeństwo towarom. To solidne, metalowe prostopadłościany z wodoszczelnymi drzwiami. By mogły służyć długo w trudnych warunkach, blacha ma powłokę antykorozyjną. Są duże, rozmiarami przypominają niewielki budynek. Dzięki takim rozmiarom kontener morski na dom nadaje się znakomicie. Dla takiego celu wybiera się te o długości 12 metrów i szerokości 2,4 m. Daje to kubaturę wystarczającą na nieduży dom. Wysokość także jest komfortowa, nawet dla wysokiej osoby. To prawie 2,9 metra, wewnątrz trochę mniej.

Modne domy z kontenerów morskich

Taka duża i solidna konstrukcja z blachy może służyć i innym celom niż tylko transportowym. Można w niej zamieszkać, oczywiście po przystosowaniu kontenera morskiego do celów mieszkalnych. Warunki, jakim musi sprostać kontener, nie są tak trudne, jak wtedy gdy służy on zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem. Tworzą więc kontenery morskie dom solidny i trwały. Pod względem użytkowym nie ustępuje on innym budynkom.

Mieszkanie w domu z kontenera albo większej ilości kontenerów jest obecnie modne. Przekształcenie czegoś, co służy w transporcie, na dom to interesujące wyzwanie. Podoba się oryginalność takiego pomysłu, a także efekt jego realizacji. Z kontenera morskiego powstaje dom o nowoczesnym, prostym kształcie, w którym można czuć się komfortowo.

Zalety przerobienia kontenera na budynek

Oryginalność takiego pomysłu, wygląd budynku i dobre warunki wewnątrz to tylko część zalet. Dla wielu osób najważniejsze korzyści to szybkość wykonania domu i brak przywiązania do gruntu, na którym stoi. By zrobić z kontenera morskiego dom, nie trzeba wiele czasu czy pracy. Główny element budynku już jest. Wiele zależy od tego, jak duży ma on być, czyli z ilu modułów (kontenerów) się składać. Maksymalnie postawienie kontenerów i przystosowanie do zamieszkania to trzy miesiące.

Taki budynek musi być przymocowany do podłoża, ale nie są potrzebne tradycyjne fundamenty. Można go traktować jako obiekt tymczasowy. W takiej sytuacji nie konieczne jest pozwolenie na jego postawienie. Wykonanie z kontenera morskiego domu to rozwiązanie, które spodoba się osobom ceniącym mobilność. Można go postawić na działce dzierżawionej. Szybko się go stawia. Nie ma poczucia przywiązania do wybranego miejsca jak w przypadku osób decydujących się na własną działkę i dom tradycyjny.

Kontenery morskie na dom całoroczny

O takim budynku można pomyśleć bez względu, czy chodzi o dom letniskowy, czy całoroczny. Może być kontener morski domem tak komfortowym, jak inne. Wykończony jest taki dom tymi samymi materiałami, jakie wybiera się przy innego typu budynkach. Dotyczy to wykończenia z zewnątrz i z wewnątrz. Jest zapewniona dobra izolacja termiczna. Są wszystkie niezbędne przyłącza np. elektryczność, woda. Mogą być też zapewnione wszystkie niezbędne cechy, czyniące z niego dom energooszczędny. Jest więc i komfortowo, i można zadbać o niższe koszty utrzymania domu.

Jeden kontener wystarczy, by zapewnić wygodną przestrzeń do życia jednej osobie albo parze. Kiedy potrzeba więcej przestrzeni, mogą dwa kontenery morskie dom tworzyć. Można użyć ich więcej, jeśli jest taka potrzeba. Układa się je przy sobie albo na sobie. Można więc postawić budynek nie tylko parterowy, ale też wyższy. Decydując się na wybór kontenerów morskich, można zapewnić wygodne miejsce do życia nawet dla licznej rodziny. Nie odczuje się żadnych niedogodności, że ma się tak oryginalny i modny budynek mieszkalny. Za to postawiony zostanie szybko i można się cieszyć jego nowoczesnym wyglądem.

Oryginalny pomysł na domek letniskowy

Zamieszkanie w domu z kontenera to nie jest popularny pomysł. Jak wszystkie oryginalne rozwiązania, wybierany jest przez nielicznych. Więcej osób decyduje się na zrobienie z kontenera morskiego domu letniskowego. Nawet jeden wystarczy, by zapewnić komfortową przestrzeń w domku, który ma służyć w czasie urlopu i wakacji. Dom może stanąć na działce bardzo szybko. Gdy ma się znaleźć w otoczeniu pięknej natury, to ważny staje się jego wygląd. Można nadać mu wygląd w stylu ekologicznym, odpowiednio go wykańczając i malując. Spokojna bryła ze ścianami w naturalnym kolorze będzie ładnie wyglądać na tle krajobrazu.

Dom z kontenerów morskich to pomysł, który zainteresuje osoby ceniące modę i oryginalność. Wybór taki nie tylko, że jest na czasie, ale też zapewnia wiele korzyści. Z kontenerów wykonać można domki letniskowe. Są też znakomite, by postawić dom mieszkalny. Taki budynek zagwarantować może wszystko, co trzeba. Jest potrzebna przestrzeń i jest komfortowo. Dom może być energooszczędny. Budynek jest też szybki w stawianiu, modny i oryginalny. Urzeka prostotą i nowoczesnością.